A A+ A++

Aktualności

Halo, tu książka!

2020-11-25

Od czwartku 26 listopada wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach będą udostępniać zbiory na wolnym powietrzu. Przed każdą placówką pojawią się stoliki/szafki (zdezynfekowane, osłonięte od deszczu i śniegu), z których czytelnicy będą odbierać zamówione egzemplarze i zostawiać na nich książki do zwrotu.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Państwu korzystać z naszej napowietrznej biblioteki:

- Przed każdą wizytą książki należy zamówić (przez katalog na stronie internetowej, e-mail lub telefon). Przypominamy, że funkcja zamawiania online jest możliwa między godz. 20.00 a 8.00 rano następnego dnia. Zamówienia telefoniczne oraz mailowe będą przyjmowane w godzinach pracy biblioteki. Zamówienia kierujemy do tych filii, z których chcemy odebrać książki.

- Na każdą wizytę (wypożyczenie, zwrot, odbiór rezerwacji) trzeba się umówić. Bibliotekarz poda dzień i godzinę, o której trzeba się zgłosić (w maseczce, rękawiczkach lub zdezynfekować ręce). Prosimy o punktualność.

- Podczas zamawiania należy podać numer karty, PIN karty lub imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Na podstawie tych danych bibliotekarze będą mogli wprowadzić książki na Państwa konto bez konieczności sczytania karty bibliotecznej.

- Odbiór książek będzie się odbywał w odstępach 10-minutowych w godz. 10:00-18:00 (w filii nr 6 w godz. 11:00-17:00) od poniedziałku do piątku.

- W przypadku nieodebrania zamówienia w ustalonym czasie konieczna będzie ponowna rezerwacja terminu odwiedzin. Wypożyczenia bez wcześniejszego zamówienia i umówienia terminu odbioru nie będą realizowane.

- W obecnej chwili nie będziemy mogli zapisywać nowych osób do biblioteki. Jeżeli sytuacja się zmieni, będziemy Państwa na bieżąco informować.

Podajemy link do katalogu oraz wykazu naszych placówek:
http://katalog.mbp.kielce.pl/
http://mbp.kielce.pl/placowki/

Liczymy na Państwa zrozumienie. Dla nas wszystkich jest to sytuacja nowa i niekomfortowa. Cieszymy się jednak, że możemy udostępniać książki i być w kontakcie z naszymi czytelnikami.