A A+ A++

Aktualności

Od czwartku 26 listopada biblioteka otwarta na wolnym powietrzu

2020-11-24

Dobra wiadomość dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach! Wypożyczenia i zwroty książek we wszystkich placówkach będą możliwe od 26 listopada 2020 r. na wolnym powietrzu.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów umożliwiającym udostępnianie zbiorów w formie bezkontaktowej na wolnym powietrzu, z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z dniem 26.11.2020 roku wprowadza nowe procedury udostępniania zbiorów w filiach MBP. 

Wypożyczenia i zwroty będą możliwe bez wchodzenia czytelnika do pomieszczeń, w których zmagazynowane są zbiory i stanowiska do obsługi, po uprzednim kontakcie z wybraną placówką  biblioteczną i umówieniu w niej terminu odwiedzin.

Czytelnicy mogą zamawiać wybrane materiały biblioteczne poprzez katalog zbiorów dostępny na stronie: http://katalog.mbp.kielce.pl/, drogą e-mail lub telefoniczniehttp://mbp.kielce.pl/placowki/ ), podając nr karty, PIN lub imię i nazwisko oraz adres zamieszkania

Wypożyczenia i zwroty realizowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 ( z wyłączeniem filii nr 6, która udostępniać będzie zbiory w godz. od 11.00 do 17.00) na świeżym powietrzu. Obsługa czytelników będzie się odbywać w odstępach 10-minutowych. 

Po skompletowaniu zamówienia bibliotekarze zarejestrują materiały biblioteczne w systemie bibliotecznym na koncie czytelnika i przygotują paczkę z zamówionymi egzemplarzami. Wszystkie zamówienia przygotowywane będą w specjalnych eko-torbach. 

O ustalonej wcześniej z czytelnikiem dacie i godzinie odbioru zamówienia, bibliotekarze zostawią paczkę na stoliku przed drzwiami wejściowymi do biblioteki. Na stoliku czytelnik  będzie mógł zostawić ewentualne zwroty w specjalnie przygotowanym, uprzednio zdezynfekowanym koszyku. Podczas odbioru i zwrotu książek, czytelnicy są zobowiązani do zasłonięcia ust i nosa i dezynfekcji rąk. 

W przypadku nieodebrania zamówienia w ustalonym terminie konieczna będzie ponowna rezerwacja terminu odwiedzin. Wypożyczenia bez wcześniejszego zamówienia i umówienia terminu odbioru nie będą realizowane. Zwrócone przez czytelników materiały biblioteczne trafią na 3-dniową kwarantannę. 

Osoby, u których w domu panuje choroba zakaźna, przebywające na kwarantannie lub w izolacji, proszone są o nieumawianie się do biblioteki. Czytelników, którzy nie mogą lub obawiają się teraz wychodzić z domu informujemy, że termin zwrotu materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia bibliotek, zostaje przedłużony do 31 stycznia 2021 roku.

Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych czytelników. Dla wielu osób książka jest nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem, bez którego nie wyobrażają sobie każdego dnia. Z głosów, jakie docierają do naszych placówek od wielu osób wynika, że książki i biblioteki są bardzo potrzebne, szczególnie w tak trudnych czasach.