A A+ A++

Aktualności

Rok działalności dyrektor Anny Żmudzińskiej

2020-11-18

Obfity w zmiany, nowe projekty, interesujące i zaskakujące wydarzenia rok działalności Anny Żmudzińskiej na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Dyrektor Anna Żmudzińska przygotowała dla Państwa podsumowanie rocznej pracy na czele naszej Biblioteki podkreślając na wstępie, iż wiele założonych celów udało się Jej zrealizować. Jest też przekonana, że planowane spotkania z pisarzami i artystami, których terminy trzeba było przesunąć, dojdą wreszcie do skutku i będą dla Państwa ucztą. W podsumowaniu nie zabrakło również podziękowań, które pozwalamy sobie w tym miejscu zacytować:

Dziękuję współpracownikom za to, że nie boją się zmian. Po roku docierania się, mogę powiedzieć z satysfakcją, że tworzymy zespół. Dziękuję wszystkim partnerom, którzy mimo trudnej sytuacji na rynku, nigdy nie odmówili pomocy finansowej i rzeczowej. Jestem wdzięczna dziennikarzom, że włączyli się w promocję czytelnictwa, relacjonując dla Państwa wydarzenia z kieleckiej książnicy.

Dziękuję prezydentowi Kielc Bogdanowi Wencie oraz mojemu resortowemu prezydentowi Marcinowi Różyckiemu za otwartość na kulturę i zaufanie. Dyrektorowi Grzegorzowi Sowińskiemu - za wsparcie koncepcji i cierpliwość do mnie, Augustynie Nowackiej za wspólną drogę, współpracę, bezinteresowne wsparcie i przyjaźń. Radnym, że przychylnie patrzą na kielecką Bibliotekę. Przede wszystkim jednak dziękuje czytelnikom, za to, że na co dzień obalają mity. Po prostu #KielceCzytają.

Z naszej strony również płyną słowa podziękowania za dotychczasową współpracę, a Państwa zachęcamy do zapoznania się z raportem stanowiącym bilans minionego roku:

Fot. Mateusz Wolski