Wiejski Ogród Botaniczny

2020-10-05

We wszystkich filiach MBP w Kielcach zaczynamy zbiórkę na Wiejski Ogród Botaniczny. Pragniemy pomóc 12-letniemu Markowi z Klonowa spełnić marzenie. Mamy nadzieję, że znajdą się osoby o wielkich sercach, które będą wspierać to przedsięwzięcie. Chłopiec chce stworzyć prawdziwy azyl dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych oraz dla wszystkich, którzy pragną znaleźć ciszę i spokój na łonie pięknej natury. Marek już rozpoczął tworzenie ogrodu, na który wydaje każdy zaoszczędzony grosz. Przed nim jeszcze wiele pracy i ogrom potrzeb związanych z zakupem akcesoriów ogrodniczych, nasion, kwiatów itp., dlatego tez liczy na pomoc ludzi dobrej woli.

Zbiórka prowadzona dzięki wsparciu Akademickiej Fundacji Staropolska będzie trwała 1 miesiąc. Każdy, kto zechce wpisać się w historię pierwszego w Polsce Wiejskiego Ogrodu Botanicznego, otrzyma zakładkę zrobioną przez Marka. Zakładki przygotowywali także bibliotekarze oraz Klub Seniora z ul. Naruszewicza 23.

Środki finansowe można także wpłacać na konto Akademickiej Fundacji Staropolska nr 08 1020 2629 0000 9202 0293 3968

z dopiskiem „OGRODY”

Dziękujemy!