A A+ A++

Aktualności

Projekt Kultura Online

2020-10-29

W tym tygodniu ruszył projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Kultura Online. Zainaugurowała go silnie zmotywowana grupa, w składzie której znajdują się pełni energii i chęci do działania bibliotekarze z każdej filii na czele z dyrektor Anną Żmudzińską. W trudnym dla wszystkich czasie pragniemy zadbać nie tylko o zdrowie i higienę ciała, ale także o równie ważną higienę ducha. Działalność kulturalna naszych placówek musi w tej chwili ograniczyć się do spotkań online, stąd też większa mobilizacja do podejmowania twórczych inicjatyw w sferze wirtualnej. Jesteśmy otwarci na współpracę, wszelkie pomysły i sugestie Możemy zaprezentować talenty, twórczość, interesujące przedsięwzięcia naszych czytelników. Z radością przyjmiemy także wiadomości od osób i instytucji, które zechcą ufundować nagrody w naszych konkursach.


Wśród zaplanowanych przez nas wydarzeń są m.in.:
- cykliczne porady dla rodziców dotyczące wyboru książek dla dzieci,
- prezentacje poświęcone pisarzom, artystom, ludziom o różnych pasjach,
- ciekawostki dotyczące poszczególnych filii, 
- przeglądy nowości,
- warsztaty kreatywne,
- inspirujące zajęcia dla dzieci 
- prezentacje wystaw,
- konkursy.

Grupa Kultura Online już działa! Kilka dni temu zaprezentowaliśmy piękne prace dzieci z PS 3 i PS 36, razem a Wami wysłuchaliśmy interesującej pogadanki Pani weterynarz Aleksandry Semik-Pękalskiej. Wszyscy chętni mogli skorzystać z pierwszych Warsztatów Kreatywnych oraz porad "Książka dla Maluszka" i przekonać się, że nie trzeba umieć mówić ani czytać, żeby zafascynować się książką. Od 27.10 na profilu Poczytalnia Na DVoRcu ruszył cotygodniowy konkurs „Kieleckie krajobrazy”, a od listopada na głównym profilu MBP zapraszamy na konkursowy „Piątek z zagadką”. Poczytalnia planuje również video-przegląd prasy.

W najbliższych dniach zaprezentujemy pasję jednej z naszych czytelniczek, znanej podróżniczki, prof. UJK Danuty Rasały, która podzieli się ciekawostkami dotyczącymi obchodzenia Święta Zmarłych w innych kulturach. Będziemy także wspominać znanych pisarzy i artystów, którzy odeszli w tym roku. Cykl „Wielcy w Ogrodzie Ciszy” rozpoczniemy od prezentacji sylwetki Jerzego Pilcha. 

Pragniemy promować biblioteki, książki i szeroko pojętą kulturę, wszystko, co służy naszemu rozwojowi i wpływa na poprawę nastroju oraz jakości życia. Bądźcie z nami!