IDOL dla MBP w Kielcach

2020-10-27

Na Małej Scenie KCK odbyła się wyjątkowa konferencja - "Zamknij oczy, zobacz więcej - świat otwarty dla niewidomych ", przygotowana w ramach projektu „Wielkie spotkanie niewidomych, słabowidzących i wszystkich niepełnosprawnych REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2020.

Wydarzenie organizowali: Fundacja Szansa dla Niewidomych, Fundacja Challenge Europe, Joanna Winiarska. Partnerami spotkania byli: Kieleckie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Miasto Kielce.

Jednym z punktów programu było wręczenie nagród zdobytych w konkursie IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych - IDOL ŚRODOWISKA. Dyrektor Anna Żmudzińska odebrała je w imieniu laureatów: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach - Filii nr 9 i Klubu Modnej Babeczki.

Podczas konferencji na temat promocji czytelnictwa wśród osób z dysfunkcją wzroku opowiadał Robert Ciułek, kierownik Filii nr 9.

Cieszymy się, że wraz z innymi instytucjami możemy pomagać osobom, które potrzebują szczególnego wsparcia.