A A+ A++

Aktualności

Bezpłatne Wyprawki Czytelnicze dla przedszkolaków

2020-10-02

Zbliżają się długie jesienne popołudnia i wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na Małych Czytelników w wieku przedszkolnym czekają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek w Polsce. Do tej pory dzięki akcji Wyprawki Czytelnicze odebrało w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach 700 przedszkolaków. W tym roku dostaliśmy 260 Wyprawek.

Projekt skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2014-2017. Przedszkolak, który odwiedzi dowolną z naszych filii i wypożyczy minimum jedną książkę z księgozbioru dziecięcego, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem książki,  Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. 

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!