Już niedługo…

2019-06-18

Miło nam poinformować, że już niedługo uruchomimy nową stronę internetową Biblioteki! Zmieni się nie tylko jej wygląd - układ treści i grafika, ale także funkcjonalność. Nowa strona, wykonana w technologii Responsive Web Design, pozwoli na wyświetlanie tych samych informacji w ten sam sposób bez względu na to, czy korzystają Państwo z telefonu, tabletu czy komputera. [mniej]

Wraz ze stroną uruchomiony zostanie również nowy katalog zbiorów Biblioteki. Po zalogowaniu się na osobiste konto czytelnicze uzyskają Państwo możliwość odłożenia wybranych książek do schowka. Dodatkowym ułatwieniem podczas przeszukiwania katalogów będzie adnotacja wyświetlana przy pozycjach, które już były na danym koncie czytelniczym. Każdy z czytelników będzie mógł także legitymować się kartą z kodem w formacie QR w postaci obrazka (aplikacji) na ekranie swojego telefonu (tabletu). Będzie on sczytywany przez pracownika biblioteki w trakcie wypożyczania. Usługa ta testowo będzie funkcjonować w filiach 1, 11, 12, 13.

Mamy nadzieję, że zarówno nowa strona jak i katalog spotkają się z pozytywnym odbiorem i spełnią Państwa oczekiwania.