Nowa strona internetowa

2011-01-02

Strona internetowa jest uzupełnieniem systemu bibliotecznego MATEUSZ. Teraz mogą Państwo przez całą dobę mieć dostęp do katalogów biblioteki i własnego konta. Bez wychodzenia z domu możliwym stało się sprawdzenie, czy dana książka jest w bibliotece i najważniejsze - czy stoi na półce. Karta biblioteczna otrzymana w jednej placówce jest ważna we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jej unikalny numer i pin umożliwiają zalogowanie się do własnego konta. Można wtedy sprawdzić jego stan, terminy zwrotu, rezerwować pozycje znajdujące się w wypożyczeniu oraz zamawiać pozycje dostępne (usługa czynna w godzinach od 20.00-8.00 dnia następnego). Wpisanie adresu e-mail w profilu konta, pozwoli na wysyłanie na podany adres informacji o rezerwacjach oraz "przypominajek" o upływającym terminie zwrotu. Na Państwa życzenie, bibliotekarz w dowolnej filii może uruchomić usługę powiadamiania sms o rezerwacjach.