Wystawa malarstwa Moniki Hartmann

2010-01-08

Od 8 stycznia 2010 roku Filia nr 8 (Barwinek 31) zaprasza do oglądania wystawy malarstwa Moniki Hartman - członka Kieleckiej Grupy Art Angel.

Monika Hartman - od 2000 roku absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, filia Katowice. Dyplom główny w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Druku Wypukłego prof. Romana Staraka. Dyplom dodatkowy w Katedrze Kształcenia Ogólnoplastycznego w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały. Uprawia grafikę warsztatową (linoryt), rysunek i malarstwo. Ukończyła także studia na Wydziale Filologii Angielskiej – praca magisterska na temat podobieństw w percepcji rzeczywistości występujących u twórców z różnych dziedzin – sztuk pięknych i literatury. Interesuje ją przedstawienie ciała ludzkiego (szczególnie w formie aktu), ponieważ pojmuje je jako moment przenikania się pierwiastka materialnego z metafizycznym, jako ostateczną granicę subiektywnej rzeczywistości.