Wielkanocne smaki

2023-04-04

Na zakończenie cyklu wielkanocnych spotkań zaprosiliśmy do naszej biblioteki liczną grupę pięciolatków z PS nr 39 w Kielcach. Święta tuż tuż, więc nasza rozmowa dotyczyła tradycji i zwyczajów świątecznych, panujących w domach naszych gości. Pomocny był tu wiersz M. Strzałkowskiej pt. Wielkanoc. Przedszkolaki poznały też różne formy prezentacji i wykorzystania symbolu Wielkanocy- jajek. Mówiliśmy o Muzeum Pisanek w Kołomyi, Jajach Faberge, chińskich mini rzeźbach i makiecie miasta - wykonanych z wydmuszek. Wreszcie przeszliśmy do „smacznej” części zajęć- rozpoznawaliśmy i odpowiednio przytwierdzaliśmy ilustracje potraw wielkanocnych i bożonarodzeniowych. Okazało się to wcale niełatwym zadaniem dla małych gości. Zakończyliśmy spotkanie wspólną fotografią i życzeniami Wesołych Świąt.