"Tygryski" w bibliotece

2023-03-03

W piękny słoneczny dzień 3 marca spotkałyśmy się z grupą pięcio- i sześciolatków z Przedszkola Niepublicznego AQQ Herby. Na początku dzieci dowiedziały się o bibliotecznej akcji "Mała książka-wielki człowiek". Później rozmawialiśmy o bibliotece oraz o tym, w jaki sposób można zostać jej czytelnikiem.

Frajdą dla naszych małych gości było wspólne oglądanie książek i wstępne wybieranie tych, które będą chcieli wypożyczyć, gdy tylko przyjdą do naszej placówki z rodzicami. Z zaprezentowanych książek o znanych im bohaterach bajek – także przedszkolakach - dzieci wybrały przygody misia Foszka autorstwa Joanny Krzemień-Przedwolskiej.

Z grupą "Tygrysków" rozmawialiśmy również o tym, dlaczego chodzą do przedszkola i co w nim robią. Przygotowane kolorowe obrazki, chętnie przypinane przez dzieci na tablicy, ułatwiły im to zadanie. A później, spośród wydrukowanych na kartkach przykładowych zajęć wybierały te, które wykonują w przedszkolu.