Amerykański mix

2017-02-02

Uczestnicy ferii w bibliotece mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawostkami, podobieństwami i różnicami Ameryki Północnej i Południowej. Wielką atrakcją okazała się charakteryzacja na Indianina północnoamerykańskiego oraz przymierzanie meksykańskiego poncho i sombrera. Wszyscy z zaangażowaniem bawili się na „festynie”, gdzie można było sprawdzić swą zręczność i celność, a także spróbować szczęścia przy płukaniu „złota”. Ciekawym doświadczeniem było tworzenie wywodzącego się z kultury azteckiej instrumentu muzycznego, zwanego kijem deszczowym. Nie zabrakło również zadania kulinarnego. Zgodnie z zamiłowaniem mieszkańców USA do fastfoodów, feriowicze wspólnie przygotowali wielkiego hot-doga. Po posiłku przyszedł czas na gwiazdy Hollywood. Każda osoba losowała postać, w którą musiała się wcielić. W bibliotecznej Alei Gwiazd, swoje podpisy złożyli więc: Reese Whiterspoon, Whoopie Goldberg, Cher, Michael Jackson, Chuck Norris, Merylin Monroe.