Jak Cię widzą, tak Cię piszą

2016-06-06

06.06.2016 z radością naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z PS nr 5. Zajęcia z biblioterapii rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki Joanny Fabickiej pt. Dokuczalska, wchodzącej w skład serii Poczytajki Pomagajki. Przedszkolaki z zainteresowaniem prześledziły losy źle wychowanej głównej bohaterki - Amelki, która bardzo lubiła dokuczać innym. Sięgnęliśmy również po książkę pt. Bajki rymowane w biblioterapii Agnieszki Łaby, która w łatwy i przystępny sposób pokazuje, jak radzić sobie z dziećmi wymagającymi wsparcia i pomocy z zewnątrz. Następnie rozmawialiśmy o dobrych manierach w gościnie i uczyliśmy się, jak prawidłowo nakrywać do stołu i telefonować. Mamy nadzieję, że udało nam się uświadomić naszym gościom, że poprawne zachowanie w różnych sytuacjach bardzo często decyduje o tym, czy ktoś nas zaakceptuje. Dlatego warto pracować nad sobą, bo sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej oczekiwanej chwili. Nasze spotkanie wzbogaciły zabawy ruchowe i edukacyjne.