Paulinka czyta dzieciom

2014-06-06

6. czerwca br. z okazji Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom w naszej bibliotece pojawili się goście - p. Elżbieta Pruchnicka - nauczyciel języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida z uczennicą tej szkoły - Paulinką. Przybyły one na spotkanie z przedszkolakami z filii Przedszkola Samorządowego nr 2. Goście wprowadzili dzieci w tajemniczy nastrój. Pojawił się on waz z pierwszymi wersami czytanych przez Paulinkę bajek. Dzieci z uwagą słuchały o przygodach kota w butach i losach brzydkiego kaczątka, a potem entuzjastycznie odpowiadały na zadawane pytania. W trakcie rozmowy okazało się, że przedszkolaki świetnie znają bajkowych bohaterów również z innych utworów np. Kaczkę Dziwaczkę. Atrakcją spotkania był występ Piotrusia śpiewającego o kłopotliwym zajączku. Dzielnego przedszkolaka nagrodzono wielkimi brawami. Następnie odbył się konkurs plastyczny. Dzieci otrzymały poważne zadanie. Miały namalować wybrane zwierzątko z bajki o brzydkim kaczątku. Wkrótce w bibliotece pojawiło się mnóstwo kolorowych kotów. Okazało się, że jest to ulubione zwierzątko wielu przedszkolaków. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Dzieciom tak podobała się wizyta miłych gości, że pożegnaniom nie było końca.