Baśniowy poranek z Franklinem

2013-04-04

04.04.13 odbyła się impreza czytelnicza, podczas której przedszkolaki z PS nr 4 zaprzyjaźniły się z bohaterem książeczek dla dzieci - sympatycznym żółwiem Franklinem. Na początek spotkania przeczytano im opowiadanie pt. Franklin i książka z biblioteki. Skupiła ona uwagę dzieci i stała się punktem wyjścia do krótkiej rozmowy o bohaterze. Przedszkolaki na znak przynależności do „Klubu Franklina” otrzymały opaski z wizerunkiem książkowego żółwika i traktując go jako przewodnika po baśniach, które można wypożyczyć w bibliotece, przystąpiły do zabaw sprawdzających wiedzę z ich treści. Bezbłędnie przyporządkowały wszystkie losowane z „zaczarowanego kufra” rekwizyty do odpowiedniej baśni. Nieco trudności przysporzył im jednak test, w którym za pomocą lizaków miały określić prawdziwe lub fałszywe odpowiedzi. Wiele emocji wzbudziło „podglądanie przez dziurkę od klucza” ukrytych ilustracji do znanych baśni i legend a także zabawa w „bajkowe okienko”. Dużo frajdy dostarczyło też maluchom fotografowanie się w szablonach przedstawiających znane z bajek postaci. Na koniec spotkania dzieci otrzymały malowanki z „Franklinem” i obiecały, że do następnego spotkania w bibliotece zapoznają się z wieloma przygodami żółwika.

.