Wieczór brazylijski

2024-02-02

Na gorący brazylijski wieczór „Tam, gdzie rośnie bawełna” Filia nr 9 (ul. Okrzei 9) MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza 8 lutego o godz. 17:00 . Wstęp wolny.

„Niewolnica Isaura” – to brazylijska telenowela z 1976 roku. Film nakręcono na podstawie abolicjonistycznej powieści Bernardo Guimarãesa z roku 1875. W oparciu o liczącą 178 stron powieść nakręcono 100 półgodzinnych odcinków serialu. W 1985 roku trafił na ekrany w Polsce i tak zaczęła się polska isauromania.

Paulo Coelho de Souza - uznany przez jednych za alchemika słów, przez innych za fenomen kultury masowej - jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych. Dla czytelników z ponad 170 krajów, niezależnie od ich wyznania i kultury, stał się prawdziwym autorytetem.

Podczas wieczoru będzie nie tylko o literaturze. W klimat egzotycznego kraju wprowadzi uczestników rodowity Brazylijczyk Guildo Santos, obecnie kielczanin, członek zespołu DobroBand, muzyk grający na djembe. Karnawałowy nastrój roztańczonego Rio de Janeiro będzie można poczuć m. in. dzięki występom artystycznym, żywiołowej sambie, pokazom capoeiry oraz degustacji brigadeiro i brazylijskiej kawy.

Biblioteka zaprasza wszystkich, którzy pragną nasycić się brazylijską kulturą, pasją i dać się ponieść żywiołom.

Partnerzy: Miasto Kielce, Baseny Tropikalne, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Buskowianka-Zdrój, Capoeira Kielce, Endorfina Kielce, Sklep Meblowy Bodzio, Cukiernia Ale Babeczka