Kultura-Interwencje. Edycja 2023

2023-06-06

Projekt PODRÓŻE KU KULTURZE. PRZYSTANEK FREDRO, który realizowaliśmy podczas Tygodnia Bibliotek będzie miał swoją kontynuację! Jesienią wprowadzimy do przestrzeni miejskiej wiele działań animujących kulturę a zarazem upamiętniających Aleksandra Fredrę - najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poetę, bajkopisarza, jednego z patronów 2023 roku. Szczegóły już wkrótce.

19800 zł to kwota dofinansowania jaką otrzymaliśmy od Narodowego Centrum Kultury w ramach programu dotacyjnego Kultura-Interwencje. Edycja 2023 na realizację projektu. Celem programu jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętnianie polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.