Tydzień Bibliotek 2020

2020-05-05

ZASMAKUJ W BIBLIOTECE
Pod takim hasłem odbywać się będzie siedemnasta edycja Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiego programu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W tym roku bibliotekarze nie mogą spotkać się z Państwem bezpośrednio w bibliotekach, dlatego celebrowanie naszego święta przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Proponujemy Państwu, naszym Czytelnikom, solidną porcję dań, rozmaite smaki i smaczki, tak aby każdy znalazł dla siebie łakomy literacki kąsek. Świętujcie z nami ten wyjątkowy Tydzień!

Od 8 do 15 maja na Facebooku i stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach zaprezentujemy:
- kieleckie placówki i sylwetki bibliotekarzy,
- ciekawostki dotyczące bibliotek świata,
- nagrania od pianisty Maksyma Rzemińskiego, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Lalki i Aktora "Kubuś", Teatru Piasku Tetiany Galitsyny,
- cykl "Biurka znanych pisarzy" (m.in. Tess Gerritsen, Robina Cooka, Joanny Bator, Andrzeja Pilipiuka, Alka Rogozińskiego, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk),
- receptę na literacki smak mistrzów kuchni Roberta Sowy, Jakuba Kuronia i Grześka Zawieruchy,
- wyjątkowe zdjęcia i nagrania przygotowane przez znane restauracje, cukiernie i kawiarnie,
- savoir-vivre dla dzieci według Grzegorza Kasdepke,
- teatrzyk dla dzieci "Nocne hece w bibliotece",
- aranżacje wnętrz z książką w roli głównej oczami dekoratorki wnętrz Monika Grzegorczyk,
- konkursy z nagrodami, wśród których znajdzie się ciekawa propozycja od Instytutu Dizajnu w Kielcach.

To tylko nieliczne atrakcje, które czekają na państwa podczas Tygodnia Bibliotek. Oczywiście, dla wszystkich jak zwykle będzie dostępny biblioteczny katalog, który niczym menu oferuje literackie kąski, w tym mnóstwo nowości.

Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa.