Nasz profil na Facebook
  MBP
 
 
20 OSTATNICH KOMENTARZY


JanuszPosty:1
 Dotyczy: Bezsenność
 Wysłany: 2017-11-12 21:14:28

W zbiorach:  

Strona tej biblioteki jest koszmarna. CENTRALNY książek? Strasznie toporne. Nie mógłby tego zrobić jakiś dobry informatyk a nie jakaś starsza osoba, która ostatni kontakt z komputerem miała dwadzieścia lat temu.
Co do książki to polecam każdemu.

EvaPosty:27
 Dotyczy: Korponinja
 Wysłany: 2017-10-30 14:16:41

W zbiorach:  

Nudna, nieciekawa i wręcz głupkowata historia!!!!

EvaPosty:27
 Dotyczy: Czarci krąg
 Wysłany: 2017-10-30 14:13:10

W zbiorach:  

Oj dawno nie czytałam tak infantylnej i wręcz głupowatej opowiastki.
Jakieś wampirze historie, dziwaczni ludzie wokół - powieść obyczajowa raczej dla młodzieży i to z niewyszukanym smakiem literackim!

BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Igrając z ogniem
 Wysłany: 2017-10-27 20:35:07

W zbiorach:  

Coś innego od wcześniejszych książek pani Gerritsen.
Współczesność: stary arkusz z zapisem nut, muzyka, która z nich powstaje i dziewczynka, która dziwnie się zachowuje wtedy, gdy jej matka dzięki skrzypcom wydobywa muzykę z nut na świat.
Przeszłość - druga część książki. Młody żydowski skrzypek żyjący we Włoszech, młoda dziewczyna i zbliżająca się Druga Wojna Światowa ... Miłość, muzyka, cierpienie, bezsilność... i śmierć.

To troszkę inna historia niż wcześniej opisywane przez panią Gerritsen książki. Przyznaję szczerze, że dużo bardziej wciągnęła mnie historia Lorenza, choć jest dużo bardziej tragiczna, bo przecież ta wojna była naprawdę ...
Co do historii Julii... wszystko byłoby super... naprawdę... bo wydawało się, że rzeczywiście jest coś w tym utworze co zmienia jej córkę... ale to zakończenie mnie rozczarowało. Mam uczucie, że coś tu nie zagrało. Jakby autorce zabrakło pomysłu albo w ostatniej chwili zmieniła zdanie... Ale koniec końców książka jest naprawdę dobra. Kto chce niech czyta i sam sobie wyrobi opinię.


EvaPosty:27
 Dotyczy: Natalii 5
 Wysłany: 2017-10-25 09:52:15

W zbiorach:  

Urocza i przezabawna seria!!! POLECAM!!!

EvaPosty:27
 Dotyczy: Immunitet
 Wysłany: 2017-10-25 09:50:36

W zbiorach:  

Wspaniała seria o ekscentrycznej wyszczekanej i dociekliwej pani Joannie Chyłce. POLECAM!

EvaPosty:27
 Dotyczy: Świt, który nie nadejdzie
 Wysłany: 2017-10-25 09:49:18

W zbiorach:  

Historia jakże inna niż te do których przyzwyczaił mnie Mróz! Lata międzywojennej Polski, gangi i walka o wpływy. Cóż.... co kto lubi.

EvaPosty:27
 Dotyczy: Wotum nieufności
 Wysłany: 2017-10-25 09:45:35

W zbiorach:  

Dobra seria o meandrach władzy na wysokich stołkach w politycznej hierarchii. Wciąga i cóż....czekam na drugi tom :)

EvaPosty:27
 Dotyczy: Czarne narcyzy
 Wysłany: 2017-10-25 09:42:16

W zbiorach:  

Wspaniała seria pani Kasi Puzyńskiej!!!! Absolutnie polecam czytać po kolei bo losy bohaterów przeplatają się ciekawie i często zaskakująco! Czyta sie bardzo szybko. Serdecznie polecam wszystkim sagę o policjantach z Lipowa.

EvaPosty:27
 Dotyczy: Latarnik
 Wysłany: 2017-10-25 09:38:23

W zbiorach:  

Ciekawe zajmujące jednak jak dla mnie książki Camili L. dają złudzenie że ta skandynawia aż roi się od popaprańców, sadystów i morderców!

EvaPosty:27
 Dotyczy: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
 Wysłany: 2017-10-25 09:35:32

W zbiorach:  

Bardzo dobra saga łącznie z 4 nowym tomem! Polecam też ekranizację ale tą skandynawską!

EvaPosty:27
 Dotyczy: Po nitce do szczęścia
 Wysłany: 2017-10-25 09:34:06

W zbiorach:  

Ciekawa pogodna literatura dla kobiet!

EvaPosty:27
 Dotyczy: Serce z bibuły
 Wysłany: 2017-10-25 09:33:11

W zbiorach:  

bardzo dobra kolejna część ciekawie wkomponowana w nasz region :)
dzieje się!

BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Serce z bibuły
 Wysłany: 2017-10-19 00:25:13

W zbiorach:  

Czwarte spotkanie.

Hmmm... Odniosłam dziwne wrażenie, że część mężczyzn z tej książki to damscy bokserzy, w dodatku lubiący sobie wypić lub próbujący zepchnąć swoją drugą połówkę do roli ładnie wyglądającej ale pustej lali. Dzieje się tam dużo ( trochę za wiele jak dla mnie ).

Podoba mi się natomiast to, że ktoś nareszcie zajął się dworkiem i teraz hrabianki będą mogły godnie żyć.

I to chyba tyle co mogę powiedzieć na temat tej części.


BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Po nitce do szczęścia
 Wysłany: 2017-10-19 00:17:30

W zbiorach:  

Niestety przyjemność czytania co jakiś czas psuły mi te relacje między Jankiem a Marzeną. Bardzo mnie irytował ten wątek... a już najbardziej sama Marzena. I ta jej przemiana na koniec „ (… ) Przed nim stał ideał (str. 277) ” . Coś tu się autorce nie udało...

Trochę też denerwowała mnie Tamara. To jej użalanie się. To nie jest koniec świata dziewczyno!
Swoją drogą uważam, że dobrze się stało. Będzie miała więcej czasu dla najbliższych. A przede wszystkim jednak dla siebie.

Takie trochę zaskoczenie jeśli chodzi o hrabianki... No nie podejrzewałam, że coś takiego autorka wymyśli. Trochę to naciągane, ale dzięki temu zaskoczenie było.
Czekam co też młodzi i cała reszta wymyślą z tym dworkiem, bo że mieszkać w takich warunkach się nie powinno - to pewne.

No i brawo dla babci Ewy za rozprawienie się z „ kochanym ” tatuśkiem. Pięknie rozegrane.

Tak na koniec - i choć przeczytało się dość szybko i wkrótce zabiorę się za następne części, to jednak jak na razie wybieram, część pierwszą i drugą.


BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Marzenia szyte na miarę
 Wysłany: 2017-10-19 00:13:54

W zbiorach:  

Część druga już przeczytana. Fajnie się czyta te historie.
Taki wniosek mi się nasuwa po przeczytaniu tej książki – że te kobiety z książki... że one wszystkie chciały być kochane: Tamara, Marysia, pani Zosia i ... matka Tamary - Ewa, nawet ona... Oczywiście każda inaczej, ale chodzi tu jednak o miłość.
Babcia Róża jak zwykle emanuje spokojem i dobrymi radami. No i hrabianki Leszczyńskie... miła i dystyngowana panna Julia i gderająca ( chociaż tak naprawdę, pewnie ukrywająca dobre serce ) panna Zuzanna...

Przykro mi z było jednak z powodu sytuacji w jakiej znalazła się pani Zofia. Niestety takie sytuacje zdarzają się też w prawdziwym życiu... przykre.

Ps. No i teraz jeszcze do fiołkowych konfitur babci Róży doszły babeczki pani Zosi... te z nadzieniem malinowym. MNIAM.


BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Zaplątana miłość
 Wysłany: 2017-10-18 23:56:54

W zbiorach:  

To moje pierwsze spotkanie z panią Karoliną i chyba pójdę dalej tą drogą. Naczytałam się już sporo opinii, w większości pozytywnych, żeby zachęciło mnie to do sięgnięcia po serię STACJA JAGODNO. A już zwłaszcza, że akcja dzieje się w moim rodzinnym mieście.
To historia o Tamarze i bliskich jej ludziach... O trudnych relacjach mata- córka, córka – matka. O samotnym wychowywaniu dziecka, o pracy ponad siły i czas... i konsekwencjach z tym związanych.
Ale także o ciepłej i dobrej starszej pani – babci Róży... u której można znaleźć to co tak często zdarza nam się zgubić w szybkim rytmie życia jaki wiedziemy - to spokój, zrozumienie i cisza...

Czasami czytając jakąś książkę, której akcja działa się w jakimś Polskim mieście np: Kraków, Wrocław lub Szczecin opisywano urocze uliczki, smakowite restauracje, śliczny park musiałam je sobie wyobrazić. Tym razem tak nie było – Kielce i okolice, przecież znam te miejsca, bywam tam.
Naprawdę fajne uczucie.. :)

PS. Mam ochotę na konfitury fiołkowe.


BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Kotolotki z wizytą u mamy
 Wysłany: 2017-10-03 22:02:09

W zbiorach:  

Część druga o kotolotkach.
Dwójka kotolotków postanawia odwiedzić swoją mamę. Gdy dolatują na miejsce okazuje się, że mamy nie ma, a ich dawny dom będzie niedługo zburzony... Ale, ale ... na strychu owego domku ukrywa się maleńki kotek (ze skrzydełkami!!! ), który się bardzo boi. Czy to rodzeństwo naszych znajomych kotolotków? Czy kotolotki odnajdą mamę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w tej części. Oczywiście – ja – szalona kociara - nie mogę zrobić nic innego jak tylko polecić tę książeczkę.


BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Kotolotki
 Wysłany: 2017-10-03 21:55:14

W zbiorach:  

Oto bajeczka dla dzieci i dla wielbicieli kotecków.
Cztery koteczki urodziły się ze skrzydełkami. Musiały opuścić swoją mamę. Poleciały więc daleko, daleko i trafiły na farmę, gdzie zaopiekowało się nimi ludzkie rodzeństwo.
Króciutka i ciepła książeczka.
Koniecznie trzeba przeczytać..

BezuniaPosty:182
 Dotyczy: Niezwyciężony
 Wysłany: 2017-09-15 22:25:31

W zbiorach:  

Odsłuchane... Superprodukcja. Naprawdę super.
Obca planeta... i dziwny... wirus? bakterie? muszki? a może mikroroboty?... które stopniowo atakowały załogę statku kosmicznego „ Niezwyciężony” zamieniając ich w bezradnych i zdziecinniałych.
Wsłuchując się w doskonałą interpretację miałam gęsią skórkę. Dobrze dobrany skład aktorski, który doskonale wpasował się w swoje role, podkład muzyczny, wszystko to sprawia, że słucha się tej książki z ogromną przyjemnością. Miałam wręcz wrażenie, że jestem tam na pokładzie ' Niezwyciężonego '. Ten strach, który czułam, to napięcie... Czekam na więcej takich właśnie audiobooków,( tzw. superprodukcji ) pana Lema.
Wcześniej odsłuchałam „ 2001 Odyseję kosmiczną” i „ 2010 Odyseję kosmiczną” – majstersztyk normalnie.
I powiem jeszcze tylko tyle, i być może się narażę na gromy ze strony wielbicieli filmów S-F , że film – „ Obcy – ósmy pasażer Nostromo” , może się schować przy naszym audiobooku „ Niezwyciężony” , bo więcej się bałam słuchając książki, niż oglądając wyżej wspomniany film.
... Mam nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje... w końcu to tylko moja opinia.2009-17 | Odwiedzin: 2907999, dzisiaj: 986 | Obecnie Gościmy: 12 | Logowań na konto: 326821, dzisiaj: 160 | Pozycji zamówionych: 12 | Pozycji zarezerwowanych: 3794
Pracuje w oparciu o SYSTEM BIBLIOTECZNY MATEUSZ | Designed by Sliffka