W środę w Filii nr 5 razem z młodzieżą z V LO powitaliśmy Krzysztofa Myślińskiego. Autor książki Kielce, których nie ma barwnie przedstawił architektoniczne dzieje miasta przy użyciu wybranych fotografii. Zmieniło się niemal wszystko oprócz Wzgórza Zamkowego. Nie ma już Bramy Krakowskiej przy dzisiejszej ulicy Jana Pawła II, zmieniła się zabudowa przy ulicy Wesołej, okolica dworca, powstały i wciąż powstają nowe osiedla. Choć mało kto ze słuchaczy pamięta czasy sprzed dwudziestu i więcej lat, to z łatwością zaobserwował różnice między "teraz" a "kiedyś". Prowadzący spotkanie na zakończenie zachęcił młodzież do zwracania uwagi na swoje otoczenie i do upamiętniania zachodzących w nim zmian, zwłaszcza, że obecnie miasto rozwija się dużo szybciej niż dawniej.

2009-18 | Odwiedzin: 3177986, dzisiaj: 3674 | Obecnie Gościmy: 63 | Logowań na konto: 352675, dzisiaj: 85 | Pozycji zamówionych: 3 | Pozycji zarezerwowanych: 3507