17 listopada br. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 5 spotkali się z Ewą Ziółkowską - Darmas, dziennikarką, tłumaczką i autorką książek dla młodszych czytelników. Pisarka znana dzieciom z poprzednich utworów, czyli Wiedźmy i Tajemnicy kasztanowej alei, tym razem zaprezentowała swoją najnowszą baśń pt. Napój miłosny. Utwór, którego akcja rozgrywa się w Górach Świętokrzyskich, przypomina prasłowiańskie legendy i wierzenia, opowiada o dawnych bóstwach. Napój miłosny wprowadza młodego czytelnika także w świat roślin używanych w medycynie ludowej. Książka zachwyca przepięknymi ilustracjami. Spotkanie uatrakcyjniła wystawa pasteli autorki i prezentacja multimedialna pt. "Zielnik babci Damroki".

2009-18 | Odwiedzin: 3010778, dzisiaj: 320 | Obecnie Gościmy: 27 | Logowań na konto: 338152, dzisiaj: 2 | Pozycji zamówionych: 8 | Pozycji zarezerwowanych: 3304