"Zwierzęta to nie zabawki" to nazwa cyklu spotkań, jakie mają miejsce w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. W słoneczny środowy poranek, 24 stycznia do biblioteki na Czarnowie zawitali niezwykli goście. Byli nimi uczniowie klasy III A ze Szkoły Podstawowej nr 18 (tak, tak to ta sama klasa, która wykreowała najnowsze trendy w "mikołajowej" modzie) oraz pani Ewa Kędzierska. Już wyjaśniamy, kim jest pani Ewa. To wolontariuszka, która pomaga zwierzakom. Środowe spotkanie poświęcone było niezwykłym kotom, które nazywane są "kiwaczkami". To naprawdę wyjątkowe stworzenia - przekonali się o tym młodzi przyjaciele zwierząt. Tajemniczy transporter skrywał wielką niespodziankę. To dwie prześliczne kotki. Istne cudeńka. Pani Ewa opowiadała o swojej "pracy" - o ratowaniu bezdomnych zwierząt, o stworzeniu "domu", w którym powracają one do zdrowia i oczekują na nowe kochające ramiona i dom. Na przykładzie swoich pupilek zaznajomiła dzieci z potrzebami i obowiązkami wobec żywego zwierzaka. Atrakcją dla dzieci był pokaz kocich umiejętności. "Kiwaczki" to koty, które mają problemy zdrowotne. Rozpoznacie je po specyficznym "dziwnym" chodzie i zachwianiach równowagi. Tylko to wyróżnia je spośród całej kociej rodziny. Tak naprawdę to zwyczajne koty, które kocha się dwa razy więcej. W podziękowaniu za ów pokaz kicie otrzymały przysmaki i dziesiątki delikatnych pieszczot. Bogatsi o nowe wiadomości mali goście podziękowali za spotkanie i obiecali przygotować dla zwierząt w Schronisku niespodziankę. Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy na kolejne!

2009-18 | Odwiedzin: 3607922, dzisiaj: 594 | Obecnie Gościmy: 92 | Logowań na konto: 368038, dzisiaj: 0 | Pozycji zamówionych: 11 | Pozycji zarezerwowanych: 3073