A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Ostatnia wyprawa - Bajkowo

2014-06-06

Tydzień Głośnego Czytania dobiega końca. 6 czerwca odbyła się ostatnia Tajemnicza Wyprawa Przedszkoludków. Udaliśmy się w nią wraz z grupą przedszkolaków z PS nr 26 w Kielcach. Krętymi ścieżkami wędrowaliśmy przez Bajkowy Las, za którym rozpościerało się tęczowe miasteczko - Bajkowo. Młodych wędrowców powitał Pinokio oraz Czerwony Kapturek. Gospodarze zaprosili milusińskich na słodki poczęstunek u babci Czerwonego Kapturka. Czekały tam na nich słodziutkie pierniczki i przepyszna herbatka z sokiem malinowym.

Po opuszczeniu gościnnych progów babci, grupa Przedszkoludków udała się do Muzeum Bajki, które mieściło się na rynku Bajkowa, tuż obok biblioteki. Sale muzealne pełne były eksponatów związanych z bajkami. Zasiedliśmy w wygodnych fotelach i oddaliśmy się wspaniałej zabawie - słuchaniu bajek i baśni. Jako pierwszy swoją historię opowiedział Pinokio - drewniany pajacyk. Kolejnym bohaterem, którego poznały dzieci była Dziewczynka z zapałkami. Minki naszych milusińskich posmutniały. By poprawić im humor kustosz muzeum - pan Onufry Czarodziejski zaproponował konkurs pt. „Wiem, znam bo czytam”. Rozpoczęło się wielkie zgadywanie. Czy wiecie jak brzmią odpowiedzi na następujące pytania:.

Jaka to dziewczynka ma roboty wiele, a na pięknym balu gubi pantofelek? Jakie to maluchy zawsze są brodate i ciężko pracują i zimą i latem? Z płatka róży kołderka a kołyska z orzeszka. Taka mała drobinka cal wysokości miała dziewczynka. .

To tylko niektóre zagadki. Nasi milusińscy nie mieli żadnych problemów z ich odgadnięciem. W podziękowaniu za gościnę Przedszkoludki przygotowały dwie niespodzianki. Pierwszą była… nauka języka polskiego. W ruch poszły wiersze pana Jana Brzechwy. Po kilku próbach Pinokio i Czerwony Kapturek samodzielnie przeczytali wiersz pt. Tydzień. Śmiechu było co nie miara. Czas na drugą niespodziankę! W północnym skrzydle Muzeum Bajki otwarto Galerię. Jej ściany zdobią portrety bajkowych postaci - dlatego też nasi milusińscy postanowili wykonać portrety naszych gospodarzy. Dziewczynki, przy pomocy zaczarowanych tęczowych kredek, wykonały portrety Czerwonego Kapturka, chłopcy zaś Pinokia. Każdy inny, każdy wyjątkowy - po prostu bajeczne.

Niestety czas pożegnać gospodarzy i wyruszyć w drogę powrotną. Smutno jest się żegnać - ale już wkrótce kolejna wyprawa, kolejne spotkanie. Do zobaczenia. P.S. Polecamy bajkowe konfitury serwowane w kawiarence w Muzeum Bajki.                                                                                                             Przedszkoludki.

.