Imprezy dla dorosłych

Noc Bibliotek 2019

2019-10-11

W sobotę 5 października obchodziliśmy Noc Bibliotek w Filii nr 5. Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje: spotkania autorskie, recitale, gry i zabawy.

Dzieci bawiły się rehabilitacyjnymi klockami MOOVIE zaprezentowanymi przez dr Ewę Bujak oraz rozwijały m.in. spostrzegawczość w grach pod czujnym okiem Przemysława Krystiana z Muzeum Zabawy i Zabawek.

Renata Głasek-Kęska zachęcała dzieci do czytania przedstawiając fragmenty swoich książek, m.in. Skrzatów domowych, za które otrzymała nagrodę Scyzoryk 2013. W dalszej części programu przedstawiła twórczość skierowaną do dorosłych. Zaprezentowała pamiętnik swojego dziadka Michała Jaśnikowskiego pt. Chłopak z Kresów. Biograficznymi ciekawostkami podzielił się również Krzysztof Nawrot, syn bibliotekarki Adeli Nawrot. Jej imieniem została nazwana Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie. O książce Nie(d)ocenione. Kobiety w dziejach Kielc do 1939 roku opowiedziała Marzena Nosek.

Wydarzenie uświetniły: Małgorzata Biesaga z własnym repertuarem oraz Patrycja Duda brawurowo wykonując utwory znanych piosenkarek. Dodatkowego uroku nadało wydarzeniu fotograficzne atelier, w którym uczestnicy imprezy robili sobie pamiątkowe zdjęcia.