Nasz profil na Facebook
  MBP
 
 
ARCHIWUM

Wyświetlone zostały wiadomości archiwalne za rok


ZAPRASZAMY
Zapraszamy


KOMUNIKAT
Szanowni Czytelnicy!
Filia nr 5 (ul. Warszawska 147 (os. Uroczysko)) będzie nieczynna od 15.11.2017 (środa) do 18.11.2017 (sobota). Za utrudnienia przepraszamy.


MALI PIRACI W KAWCE ZABAWCE
W piękny słoneczny poranek 14 października br. spotkałyśmy się z dziećmi w Kawce Zabawce, by wyruszyć w pełen przygód piracki rejs. Po krótkiej rozmowie o zwyczajach zbuntowanych marynarzy wysłuchały one jednego z Dziesięciu opowiadań o piratach, jakich jeszcze nie znacie. Była to historia kapitana Grzmotogłosa, który krzyczał, wrzeszczał, ryczał przez cały dzień i przez to stracił głos. Po lekturze przyszedł czas na wspólną zabawę. Mali piraccy adepci najpierw wykonali korsarskie nakrycia głowy. A później, jak na piratów przystało musieli wykazać się odpowiednią sprawnością: sokolim wzrokiem, zręcznością w rzucaniu kołem na maszt, szybkością we wciąganiu kotwicy oraz sprytem w łowieniu "zagadkowych" rybek. A na koniec wszyscy odtańczyli piracką piosenkę Hej, hej, heja ho jest nas tu piratów sto. Nie było to tak łatwe zadanie, gdyż śpiewając i tańcząc należało również naśladować pracujących na statku piratów. [fotogaleria]

Zapraszamy


PACZKA LITERACKA
25 października 2017 r. klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii nr 8 MBP w Kielcach rozmawiali o książkach otrzymanych w "Paczce literackiej", ufundowanej przez Wydawnictwo AGORA oraz FRSI. Literacka paczka zawierała 21 książek. Klubowiczki z dużym zainteresowaniem przeczytały i przedyskutowały następujące książki: Anoda Piotra Lipińskiego, Władysław Anders. Życie po Monte Casino Ewy Berberyusz, Powstanie warszawski e- Rozpoznani Izy Michalewicz i Macieja Piwowarczuka oraz felietony Krzysztofa Vargi Polska mistrzem Polski i Michała Ogórka Polska ogórkowa: Podręcznik dla wszystkich klas.

Zapraszamy


PACZKA LITERACKA
Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka została przyjęta do akcji "Paczka literacka". W jej ramach otrzymaliśmy 4 pakiety, każdy składa się z 21 książek i 2 audiobooków. Niebawem będzie można je wypożyczyć w naszych placówkach. Wykaz otrzymanych przez nas tytułów dostępny jest [tutaj].
Organizatorami akcji są Wydawnictwo AGORA oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zapraszamy


ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
Uprzejmie informujemy, że konkurs plastyczny "Zabierz książkę na wakacje" został rozstrzygnięty. Po zapoznaniu się z pracami zakwalifikowanymi do konkursu, Jury postanowiło wyróżnić i zakwalifikować do wystawy prace następujących autorów. [więcej]

BIBLIOTEKA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU
Zapraszamy

28 września w Filii nr 9 odbyła się prezentacja sprzętu dla osób z dysfunkcją wzroku. Oprócz urządzeń, które były już wcześniej omawiane biblioteka zaprezentowała specjalistyczne oprogramowanie komputerowe i nowy sprzęt, w który została doposażona w ramach realizacji projektu "Nowe perspektywy - biblioteka dla osób z dysfunkcją wzroku". Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego został zrealizowany w ramach programu "Infrastruktura kultury".
Zapraszamy wszystkie osoby niewidome i słabowidzące do korzystania z tego sprzętu. [fotogaleria]

KOMUNIKAT
Z przyjemnością informujemy, że dzięki Państwa głosom uzyskaliśmy I miejsce w regionalnym etapie konkursu IDOL 2017 w kategorii - instytucja przyjazna niewidomym i słabowidzącym.
Serdecznie dziękujemy za docenienie naszych działań na rzecz środowiska osób z dysfunkcją wzroku.
Zapraszamy


ZAPRASZAMY
Zapraszamy


KOMUNIKAT
Uprzejmie informujemy, że otwarcie Filii nr 12 (ul. Zagórska 60 (os. XXV-lecia)) po remoncie nastąpi
9 października 2017 r. Zapraszamy do ponownych odwiedzin stałych i nowych Czytelników biblioteki.


KOMUNIKAT
Od dnia 4 września 2017 r. Filia nr 12, ul. Zagórska 60 (os. XXV-lecia), MBP w Kielcach będzie nieczynna do odwołania z powodu remontu. O terminie otwarcia będziemy informować. Zbiory można zwracać w pozostałych filiach MBP. Za utrudnienia przepraszamy.


KOMUNIKAT
W dniach od 27 do 29 września 2017 r. Filia nr 8 (os. Barwinek 31) będzie nieczynna z powodu kontroli księgozbioru. Za utrudnienia przepraszamy.


ZAPRASZAMY
Zapraszamy


PACZKA LITERACKA
Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna
w Kielcach bierze udział w akcji "Paczka literacka". [więcej]

KOMUNIKAT
W dniach od 18 do 23 września 2017 r. Filia nr 5 (ul. Warszawska 147 (os. Uroczysko)) będzie nieczynna z powodu kontroli księgozbioru. Książki można zwracać we wszystkich pozostałych filiach MBP. Za utrudnienia przepraszamy.


KONKURS
Zapraszamy

    
Pobierz:
Regulamin
    


ZAPRASZAMY
W sobotę 2 września 2017 r. w ramach akcji Narodowe Czytanie w Filiach Bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach odbędzie się wspólne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Filia nr 4 - Górnicza 64 od godz. 12:00-14:00
Filia nr 8 - Barwinek 31 od godz. 14:00-16:00
Filia nr 9 - Okrzei 9 od godz. 12:00-14:00

We wszystkich naszych placówkach będzie można obejrzeć wystawy dotyczące życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego


LETNIA CZYTELNIA
8 lipca zaprosiliśmy wszystkich miłośników książki na kielecki Rynek. Można było przynieść swoją niepotrzebną już książkę, przeczytać inną na miejscu lub zabrać ją ze sobą do domu.
Spotkania w Letniej Czytelni stanowiły także doskonałą okazję do dyskusji o literaturze, wymiany poglądów i zawierania nowych znajomości. Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych konkursów, gier i zabaw promujących książkę i czytelnictwo.
Cieszymy się, że mimo niesprzyjającej pogody tak wiele osób odwiedziło naszą czytelnię. [fotogaleria]

Zapraszamy


ZAPRASZAMY
Zapraszamy

    
Pobierz:
Plan imprez
    


NOC BIBLIOTEK
Zapraszamy

Tegoroczna Noc Bibliotek cieszyła się wśród naszych użytkowników sporą popularnością. Podczas jej trwania mogli przekonać się, że biblioteka to niezwykłe miejsce, w którym odbywają się również ciekawe wydarzenia kulturalne, a "czytanie porusza".
Wszystkim, którzy odwiedzili nas tej nocy bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i już dziś zapraszamy na Noc Bibliotek w przyszłym roku. [fotogaleria]

LETNIA CZYTELNIA
Zapraszamy


PIKNIK Z KSIĄŻKĄ
Zapraszamy

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom prywatnym zaangażowanym w przygotowanie "Pikniku z książką". Dziękujemy również wszystkim przybyłym na festyn mieszkańcom naszego miasta. Spotkanie z Wami dało nam wiele radości i energii do kolejnych działań. [fotogaleria]

ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI
Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem honorowym Świętokrzyski Konkurs Plastyczno-Literacki, którego organizatorem jest Księgarnia TAK Czytam, mieszcząca się przy ul. Sienkiewicza 74 w Kielcach. Gorąco zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły na stronie internetowej Organizatora. [więcej]

ZAPRASZAMY
Zapraszamy

    
Pobierz:
Harmonogram
    


WIOSNA W KAWCE ZABAWCE
Zapraszamy

13 maja odbyło się kolejne spotkanie w Kawce Zabawce. W wiosenny nastrój spotkania wprowadziło dzieci opowiadanie o niedźwiadku Baryłce, który chciał być różnymi zwierzątkami. Głośnemu czytaniu towarzyszyły gry i zabawy ruchowe związane z obecnie nam panującą porą roku. [fotogaleria]

KOMUNIKAT
Szanowni Czytelnicy!
W dniach od 15 do 31 maja Filia nr 1 (ul. Karczówkowska 20) będzie nieczynna z powodu malowania.
Za utrudnienia przepraszamy.


KOMUNIKAT
Szanowni Czytelnicy!
W dniach 8 do 20 maja 2017 r. Filia nr 2 (ul. Krzemionkowa 1) będzie nieczynna z powodu malowania.
Za utrudnienia przepraszamy.


ZAPRASZAMY
Uprzejmie informujemy, że konkurs plastyczny dla dzieci "A to historia!" został rozstrzygnięty. Po zapoznaniu się z pracami zakwalifikowanymi do konkursu, Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić prace następujących autorów. [więcej]
Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 10 maja 2017 r. o godz. 10:00 w lokalu Filii nr 11 przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53.

UWOLNIĆ KSIĄŻKĘ
Zapraszamy

9 kwietnia na Placu Artystów odbyła się akcja "Uwolnić książkę" zorganizowana wspólnie z Biurem Wystaw Artystycznych w Kielcach. Cieszy nas fakt, że czas świąteczny kielczanie planują również spędzić z książką. [fotogaleria]

A TO HISTORIA!
Zapraszamy

10 maja 2017 r. w Filii nr 11 MBP (ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego 53) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom XIV Konkursu Plastycznego "A to historia!".
W części artystycznej spotkania wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 40 w Kielcach, które zaprezentowały przedstawienie pt. "Dzielne królewny i ekoludki". Potem nastąpił długo wyczekiwany przez naszych małych artystów moment - rozdanie nagród i dyplomów.
Zapraszamy do oglądania prac laureatów konkursu, codziennie w godzinach otwarcia biblioteki. [fotogaleria]

ZAPRASZAMY
Zapraszamy

    
Pobierz:
Harmonogram
    


PIKNIK Z KSIĄŻKĄ
Jeżeli marzy się Wam popołudniowy relaks z książką, chcecie wziąć udział w literackich zabawach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi, lubicie gry i zabawy sportowe KONIECZNIE musicie zjawić się na "Pikniku z książką".
Zapraszamy 13 MAJA na ulicę GÓRNICZĄ 64. Startujemy o godz. 13.00.
Wraz z Partnerami przygotowaliśmy szereg atrakcji, które z pewnością uprzyjemnią to popołudnie zarówno dzieciom jak i dorosłym. Nie może Was zabraknąć!
Zapraszamy

    
Pobierz:
Harmonogram
    
KOMUNIKAT
Szanowni Czytelnicy!
Uprzejmie informujemy, że 14 kwietnia (Wielki Piątek) nasze placówki będą czynne w godz. 8.00-15.30, Filia nr 6 (ul. Wikaryjska 1) będzie nieczynna. W dniu 15 kwietnia (Wielka Sobota) wszystkie filie będą nieczynne.

WERNISAŻ KONKURSU PLASTYCZNEGO
Zapraszamy

30 marca 2017 r. w Filii nr 10 MBP (ul. Konopnickiej 5) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego promującego Światowy Dzień Wody. Małym artystom w tej ważnej chwili towarzyszyli dumni rodzice i opiekunowie. [fotogaleria]
Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac. [fotogaleria]

JARMARK WIELKANOCNY


    
Pobierz:
Harmonogram
    


JAK SIĘ ODNALEŹĆ W GĄSZCZU TYTUŁÓW
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Wydawnictwo Literatura zapraszają nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, dyrektorów szkół, bibliotekarzy na spotkanie z Wydawnictwem Literatura, wydawcą książek dla dzieci i młodzieży. [więcej]

ZAPRASZAMY
Uprzejmie informujemy, że konkurs plastyczny promujący Światowy Dzień Wody został rozstrzygnięty. Po zapoznaniu się z pracami zakwalifikowanymi do konkursu, Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić prace następujących autorów. [więcej]
Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 10:00 w lokalu Filii nr 10 przy ul. M. Konopnickiej 5.

KONKURS


    
Pobierz:
Regulamin
    


TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA


    
Pobierz:
Program
    


ZAPRASZAMY


ZAPRASZAMY


KONKURS


    
Pobierz:
Regulamin
    


UWAGA
W dniach od 15 do 18 lutego 2017 r. Filia nr 12 (ul. Zagórska 60 (os. XXV-lecia)) będzie nieczynna z powodu kontroli księgozbioru. Książki można zwracać we wszystkich pozostałych filiach MBP. Za utrudnienia przepraszamy.


ZAPRASZAMY


FERIE W BIBLIOTECE


    
Pobierz:
Regulamin
    


AFRYKAŃSKIE SPOTKANIE W KAWCE ZABAWCE
Zapraszamy

Na przekór śnieżnej zimie, uczestnicy spotkania z książką w Kawce Zabawce, przenieśli się do gorącej Afryki. W odpowiedni klimat wprowadził ich wiersz Uszka w górę, słoniku - Urszuli Kozłowskiej oraz odpowiednio przygotowana sceneria. Związane tematycznie zabawy, okazały się atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dla ich opiekunów. Próbowali oni poskromić groźne węże, pomagali maluchom układać afrykańskie puzzle, czy też wspierali ich w wyścigach pająków i skorpionów. Dzieci z zaangażowaniem bawiły się w karmienie słonia, odgadywanie zagadek oraz tworzenie afrykańskiej makiety. Na zakończenie zaś wyprawiły się "pociągiem" do ogrodu zoologicznego. Tu czekała ich niespodzianka. Należało bowiem odgadnąć jakie egzotyczne zwierzę pokazuje za pomocą gestów ta osoba, która zatrzymała się na Stacji ZOO. [fotogaleria]

ZAPRASZAMY


Uroczyste otwarcie wystawy połączone z wernisażem prac odbędzie się 15 grudnia 2016 r.
o godz. 11.00 w lokalu Filii nr 9 (ul. Okrzei 9). Serdecznie zapraszamy!

UWAGA
Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w dniu 7 stycznia br. nasze placówki będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy

2009-17 | Odwiedzin: 2908000, dzisiaj: 987 | Obecnie Gościmy: 11 | Logowań na konto: 326821, dzisiaj: 160 | Pozycji zamówionych: 12 | Pozycji zarezerwowanych: 3795
Pracuje w oparciu o SYSTEM BIBLIOTECZNY MATEUSZ | Designed by Sliffka